Siedem rzeczy, których nie wiedzieliście o tańcu

Balet Katalonii zadebiutuje 19 listopada w Centrum Kultury Terrassa
Październik 28, 2017
Show all

Siedem rzeczy, których nie wiedzieliście o tańcu

taniec
Tancerze również trenują psychicznie
Kilka lat temu zespół naukowców z University College London (UCL), wielka Brytania, odkryła, że w naszym mózgu istnieje “system ” lustro”, który reaguje inaczej, kiedy widzimy tancerza zrobić pirouette jak jesteśmy przygotowani lub nie wykonywać ten ruch. Neurony, które tworzą są “ustawione”, aby repertuar ruchów własnego każdego człowieka. Jeden z najważniejszych wniosków, znaleziska, zdaniem jego autorów, jest to, że sportowcy i tancerze mogą kontynuować naukę psychicznie, gdy cierpią z powodu zranienia.

Geny tańca

geny
Po analizie kodu genetycznego różne profesjonalne tańce, w Hebrajskim Uniwersytecie w Jerozolimie, znaleziono istotnych różnic w dwóch genów: genu wykonywania kodowania transporter serotoniny, neuroprzekaźnika, który, między innymi, przyczynia się do doświadczenia duchowego, i odbiornik hormon arginina-wazopresyna, które, według niedawnych badań moduluje nasza zdolność do komunikacji społecznej. “Oba te geny związane z emocjonalnych aspektów tańca” wyjaśnia, Richard: Ił, współautor badania.

Inteligencjia, związana z ruchem ciała
U inteligencji językowej, muzyczny, logiczne/matematyczne, przestrzenne, внутриличностный, interpersonalną lub duchowym istnieje umysł ciała lub cinestésica, która może być zdefiniowana jako zdolność do kontrolowania własnych ruchów ciała i manipulować obiektami z pewną zręczność. Ten typ inteligencji, jak Howard Gardner, to jest to, co znajduje się za zdolność tancerza, aby “zobaczyć i zrobić”, przekształcają wizualny obraz dynamicznym lub określonych zleceń efekty w działania fizyczne.

Taniec samba musi być częścią treningu piłkarzy

samba
Grupa japońskich badaczy doszła do wniosku, że taniec samba, brazylijski taniec z afrykańskimi korzeniami, przyczynia się do zarządzania ciała, co może poprawić umiejętności motoryczne w działalności, przy czym tak różnych, jak grać perkusyjny instrument lub grać w piłkę nożną. Według doktora Tomoyuki (tomoyuki Yamashita) Yamamoto i jego koledzy w Insitito Zaawansowanej Nauki i Technologii Japonii, “wykonywać ruchy bioder-jest to ważne dla poprawy mobilności innych obszarów ciała”, być może ze względu na bliskość tego miejsca do nas w środek ciężkości ciała. Dlatego postanowiliśmy spróbować trenować piłkarzy, taniec samba. Wynik: znaczną poprawę wyników sportowych. Dalej, mówi Yamamoto, będzie sprawdzić wpływ innych tańców, sportowców.

Nasi przodkowie też tańczyli
Geoffrey Miller, psycholog ewolucyjny z Uniwersytetu w Nowym Meksyku (USA), uważa, że “muzyka-to jest to, co się dzieje, gdy jeden małpie dnia na dzień rozpocznie się bitwa potyka się i wpada w raju ewolucyjnego doboru seksualnego desbocada, ekran akustyczny trudne”. Autor uważa, że śpiewać i tańczyć stanowią zestaw cech, wskaźników, aby nasi przodkowie, gdy wybierali partnera, zwłaszcza dla kobiet. Taniec i śpiew, świadczyły o dobrej kondycji fizycznej, koordynacji, siły i zdrowie.

Taniec może mieć efekt terapeutyczny
Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri (USA) doszli do wniosku, że tańczyć może mieć efekt terapeutyczny po osiągnięciu w podeszłym wieku, ponieważ znacznie poprawia równowagę i zmniejsza ryzyko upadków i urazów.

Istnieją choreografie oparte na matematyce chaosu
W latach dziewięćdziesiątych jeden student inżynierii popularnej Instytutu technologicznego Massachusetts (MIT), Diana S. Zabi, postanowili skorzystać z matematyki chaosu, aby komponować muzykę na fortepian. Idąc za jego przykładem, amerykańscy naukowcy Elizabeth Bradley, i Joshua Stewart ostatnio utworzone przez różne sekwencje ruchów opartych na chaosie, na podstawie klasycznych dzieł. Oni nawet opracowali wersję chaotyczna popularny taniec związany piosenki Macarena. I wszystko przez oryginalne oprogramowanie, opracowane przez siebie, Chaographer. Wynik to taniec, oryginalny i przyjemny dla oczu”, – twierdzą. Ponadto, co ?uczenie te wyniki w klasie jest bardzo skuteczny sposób, aby motywować studentów, aby dowiedzieć się więcej na temat matematyki ciała stałego i chaos?.

Komentarze są wyłączone.