Czy graffiti jest sztuką?

Gdzie mieszka artysta?
Grudzień 2, 2017
Titan Gel – opinie – cena
Kwiecień 23, 2018
Show all

Czy graffiti jest sztuką?

graffitiTermin pochodzi od graffiti greckiego “graphein”, co to znaczy pisać, to liczba mnoga od “graffito” i oznacza pisać lub rysować na ścianie, w ścianie lub na dowolnej płaskiej powierzchni. Może być po prostu znak, lub kolorowe i skomplikowane dzieło sztuki. Te obrazy mogą być tworzone z wielką ilość powodów, może to być pragnienie akceptacji i uznania społeczeństwa, konieczność korzystania z przestrzeni publicznej/sektora prywatnego itp.Bo graffiti w miejscach publicznych jest nielegalne, wiele stworzony w samochody, ściany, pociągi i w więzieniach, a także służy do przesyłania wiadomości tajemnice, politycznych, religijnych, ideologicznych itp; ale graffiti może być również jedną z form sztuki i ekspresji, choć jest to niezgodne z prawem, nie musi być traktowane jako wandalizm.

Czy graffiti to wandalizm?

 

Pierwsze graffiti zostały znalezione w takich miastach, jak Rzym, Pompeje i Ameryce Środkowej, ale zazwyczaj kojarzy się z miejskich społeczności w XX wieku, szczególnie w stanach ZJEDNOCZONYCH i Europie. Może być stworzony za pomocą farb, tuszu, erozję i inne sposoby, aby graffiti wyrazić wiadomość; jednak najbardziej popularnym narzędziem jest spray cyny. Należy rozumieć, że graffiti jako sztuka nie musi być utożsamiane z innymi markami, albo lepiej powiedzieć, “doodle” obraźliwe i/lub przemocy, które nie służą i nie mają jakiś cel więcej, niż graffiti zanieczyszczać nasze ulice i drażnić widza. Tym nie mniej, graffiti to nie wandalizm i jego celem nie uszkodzić właściwości.

Szacunek do sztuki w każdym wydaniu

Dla wielu osób określenie “graffiti” – to po prostu “artystycznego wandalizmu”, i choć dzieło wymaga wysokiego poziomu technicznego i cierpliwości, aby być osiągnięte, jeśli są używane ściany lub płaskiej powierzchni relations, aby pokazać jej, to jest wandalizmem i zamienił się w duży problem dla społeczeństwa. Z tego powodu, zawsze była tematem bardzo kontrowersyjne w zakresie jego ważności i legalności. Niemniej jednak, podczas gdy wiele osób uważa formą sztuki, dopuszczalny, inni uważają, że to nieprzyjemne i szkodliwe nadmiernego przestrzeni, zarówno publicznych, jak i prywatnych.Chociaż są ludzie, w świecie sztuki, który weźmie graffiti jak ważny sztuki współczesnej, to stwierdzenie jest w spadku, ponieważ władze za każdym razem, gdy go wspierają, i cierpią mniej, ponieważ jest związana z nielegalnej działalności, rysować obszary, w których, jak zwykle, nie wolno krok. Jednak, pomimo tych stowarzyszeń, graffiti, nowoczesny nadal uznawany za charakterystyczny kształt sztuki współczesnej, a ostatnio, po ulicach Nowego Jorku widzieli przyjazd nowych form graffiti, które zostały przyjęte zarówno przez publiczność, jak i organów władzy. Rozwój ten obejmuje wszystko-od podpisu do formy sztuki współczesnej, bardziej złożonych.Artyści graffiti stają się coraz bardziej rozpoznawalne już, że każda praca jest jak osobiste podpisy i są bardzo rozpoznawalne. I z ostatniego “boom” technologii, że mieszkaliśmy, graffiti nigdy nie był tak popularny i rozprzestrzenił się tak szybko. Dostęp do internetu, komputery i telefony komórkowe, to tylko niektóre z narzędzi, które pomogły go rozpowszechniać na całym świecie.Mimo, że graffiti obserwuje się wzrost liczby tych, którzy uznają go jako nowej formy sztuki współczesnej, wciąż jest w niebezpieczeństwie. Podczas korzystania z prywatnej i przestrzeni publicznej, jak obrazy, doprowadziło do powstania przepisów przeciwko. To szkoda, bo duża liczba wykonawców już nie jest ustawiony graffiti uznają swoją wartość artystyczną. Prawa-to frustrujące nie tylko dla artystów графитти, ale i dla ludzi, którzy już nauczyli się doceniać to. Jednak jeszcze nie wszystkie problemy, z którymi się zetknął w trakcie swojej ewolucji, jest mało prawdopodobne, że graffiti zniknie w najbliższej przyszłości.

Komentarze są wyłączone.