Balet Katalonii zadebiutuje 19 listopada w Centrum Kultury Terrassa

Siedem rzeczy, których nie wiedzieliście o tańcu
Październik 25, 2017
Taniec w próżni
Październik 31, 2017
Show all

Balet Katalonii zadebiutuje 19 listopada w Centrum Kultury Terrassa

balet

Na Widowni centrum Kultury Terrassa zaprezentowała nową firmę, tańca, Baletu Katalonii prowadzą Leo Sorribas (dyrektor generalny) i Elias Garcia (kierownik artystyczny), uczestnicy prestiżowego konkursu tańca IB Stage, który już od pięciu lat, zbiera się w Barcelonie liczby studentów tańca na całym świecie i doskonała kadra międzynarodowej.

“W ciągu tych lat możemy prasować pomysł utworzenia klubu tanecznego z osobistym nadrukiem, reprezentującej interesy Katalonii. Posiekać pomysł nie выкристаллизовалась: po wykonaniu kilku przesłuchań u nas grupa 20 wykonawców, którzy pochodzą z różnych firm, Royal Ballet, Ballet Litwy lub Baletu Narodowego Portugalii i inne. Teraz pracujemy nad tym, aby łączyć style i techniki”, – wyjaśnia Leo Sorribas.”Mamy szczęście, że na adres Centrum Kultury Terrassa im było ciekawe, pomysł i postawili na nas. W przyszłości będziemy go firma, będąca rezydentem i 19 listopada Balet Katalonii w tym sceniczne zabaw w ramach sezonu taniec BBV. Jest to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich miłośników tańca” – mówi dyrektor generalny, który kontynuuje: “zdajemy sobie sprawę, że znajdujemy się w polityczny momencie trudno, na przykład, dzisiaj [WCZORAJ]nas powinien pojawić doradca ds. Kultury, Louis Puig, a w piątek odwołał spotkanie. Nie ma znaczenia, idziemy do przodu; jeśli polegać tylko na pomocy oficerów nie bardzo dobrze, dlatego też szukałem sponsoring niektórych firm i mecenasów”.

Był obecny w tym roku na Gali IB Stage

IB stage
Na pytanie, jeśli nie boisz się podzielić los, że Корелла Balet, twierdzą, że nie, że ich projekt jest inny i ma wielkie wsparcie za granicą. Na przykład, mówią, dyrektor Baletu Królewskiego, był obecny w tym roku na Gali IB Stage. W innych wersjach był dyrektorem American Ballet theatre.
“Nasz projekt przyciąga wielu międzynarodowych artystów, bo oni wierzą w to, co robimy. Ponadto, Balet Katalonii nie będzie firmy, autor, ale dla wielu choreografów. I nie tylko on będzie repertuaru klasycznego, ale i współczesnego” – mówi Leo.Рибаса-i-Garcia zaplanowali, że firma pracowała przez fundusz. Chcą, aby uzyskać pieniądze od szkoły tańca, które otworzą się w styczniu 2018 r. w pomieszczeniach dawnej fabryki, które, włączając, przekazana nieodpłatnie, w tym, a także znajduje się w pobliżu Centrum Kulturalnym Taras, gdzie również przetestowane w firmie. Inna forma finansowania, w której postanowili jest pożyczek, ale w odpowiedzi na ten moment było minimalne. “Jeśli chodzi o wynagrodzenia, zainstalowaliśmy wynagrodzenie 850 euro, a tancerze i 600, co nazywamy uczniów. Również płatne 150 euro za funkcję członków ciała w tańcu, 250 solistów i 350 pierwszych tancerzy, chcemy, którzy mają kilka godnej płacy. Budżet pierwszego sezonu wynosi 600 000 euro” – mówi Leo.

Rosyjska balerina, Larissa Lezhnina

larissa
Elias Garcia, dyrektor artystyczny projektu, konto dla tych celów za pomocą rosyjska balerina, Larissa Lezhnina. I wyjaśnia: “W tym pierwszym programem, który zaproponujemy dzień, 19 listopada, w firmie będzie zestaw m / F, krok w dwóch Corsaire i Zespół choreografii moja. Wiedzieliśmy, że społeczeństwo Terrassa bardzo wymagający, w tym roku świętuje swoje 35-szy sezon, ale mocno wierzymy, że Balet Katalonii, spełni państwa oczekiwania. W przyszłości chcielibyśmy zbadać folklor Kataloński i wykonywania prac, że związek z tradycją, ich taniec”.

Komentarze są wyłączone.